poniedziałek, 19 października 2009

Jak to dobrze mieć 8-letnie dziecko

Sam sobie kanapkę zrobi, sam się ubierze, sam pójdzie do szkoły i wróci z niej. Sam się bawi, do sklepu po chleb pójdzie. Odkurzy, pozmywa. Normalnie żyć nie umierać. Ogólnie prawie same plusy.

Poszłam dziś do szkoły Młodziaka spotkać się z jego wychowawczynią i podarować je prezent, w formie albumu, ale o tym w następnym poście.

Stoję ja sobie na tym korytarzu, wrzask, wisk, coś szalonego. Czekam na Panią i raptem podchodzi do mnie pani od religii i Mego syna nachwalić się nie może. Czaicie?! Mojego syna chwali. Że poznać go nie można, że słucha, że prawie grzeczny i pyta się czy leków na ADHD nie mierze. No skąd! Na razie lekarz nie widzi potrzeby, więc nie dostaje. A tu taka pochwała i to od Pani z przedmiotu, do którego miałam tyle obaw i lęków, jak sobie poradzi. Normalnie unosiłam się nad ziemią. fakt w domu też grzeczniejszy. Nie ideał, bo takowe nie istnieją, ale inny jakiś. Wydoroślał? Ale tak raptownie? Cieszy mnie to ogromnie, jednak lekarz studzi moje zachwyty i uświadamia, że problemy mogą się zacząć w 4 klasie. Jednak na razie cieszę się to chwilową stabilizacją w naszym życiu. W końcu to jeszcze 2 lata.

4 komentarze:

 1. oooo, to twój też ma ADHD? i mówisz, że poprawa u 8-latka? to jeszcze rok muszę przeczekać i jest szansa, że lepiej będzie... ;) (teraz 1 klasa i w sumie nie jest STRASZNIE źle, ale różowo nie jest niestety)

  OdpowiedzUsuń
 2. oby tak dalej...a nawet niech bedzie tylko lepiej!!!!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję :-)) Matce zawsze miło usłyszeć choćby maleńkie dobre słowo na temat swojego potomstwa :-)) Nie wiem co prawda, jak to jest być mamą dziecka z ADHD, ale chyba pochwała dla dziecka trudnego cieszy podwójnie? Oby tak dalej, może rzeczywiście wydoroślał - w końcu to już 8 lat, poważny wiek :-D

  OdpowiedzUsuń
 4. ja to się już go nie mogłam nachwalić jak był w Cieszynie .wspaniałe dziecko ale też dlatego że ma wspaniałą mame wyrozumiałą pełną optymizmu i zwariowaną i babcie która z dwoma huraganami wytrzymuje :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję i zapraszam ponownie :D